Basında Biz

Sağlık Bakanımız Prof.Dr. Recep Akdağ’dan Ankara 112'ye Teşekkür Ziyareti

Sağlık Bakanımız Prof.Dr. Recep AKDAĞ, Müsteşar Prof.Dr. Eyüp  GÜMÜŞ ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezine teşekkür ziyaretinde bulundu.

  • .
  • .
  • .

Recep Akdağ'dan sürpriz ziyaret

Sağlık Bakanı Akdağ, Babalar Günü dolayısıyla sürpriz yapmak istediği sağlık çalışanlarını görev yaptıkları 112 Acil Servis istasyonunda ziyaret etti, onlarla iftar yaptı.

.

 

Sağlık Bakanı Akdağ, Babalar Günü dolayısıyla sürpriz yapmak istediği sağlık çalışanlarını görev yaptıkları 112 Acil Servis istasyonunda ziyaret etti, onlarla iftar yaptı.

Akdağ, Çankaya'daki Çiğdem Aile Sağlığı Merkezi 112 Acil Servis istasyonuna habersiz ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Akdağ, oğlu Muhammed ve kızı Havvanur ile ziyaret ettiği istasyonda görevli Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Elvan Çiftçi ve Yasin Ercan'a babalar günü sürprizi yaptı. Ziyaret kapsamında istasyonda görevli sağlık çalışanlarının aileleri de Bakan Akdağ'a eşlik etti.

Akdağ, istasyona girişinin ardından nöbet noktasındaki görevlilerle bir süre sohbet etti. Akdağ'ı gören sağlık çalışanları kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Akdağ, ziyarette yaptığı açıklamada, sağlık personellerinin eli öpülesi insanlar olduğunu ifade ederek, ATT görevlilerinin bunların içerisinde özel bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

112 Acil Servis personelinin 24 saat boyunca insanların yardımına koştuğunu belirten Akdağ, bu çalışanların özel hayatlarında da büyük fedakarlıklar yaptığını anlattı.

Akdağ, bu fedakarlığın iyi anlaşılması gerektiğini belirterek, "Babalar Günü'nü en iyi nasıl değerlendiririz dedik. Burada 2 baba var, 2 genç aile var. Onlarla birlikte iftar yapmak için bir araya geldik. Habersiz, sürpriz bir ziyaret oldu. Ben de çocuklarımı getirdim, hep beraber iftar yapacağız" ifadesini kullandı.

ATT personeli Çiftçi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu ziyaret çifte sürpriz oldu. Sayın Bakanımızın üzerine ailemizin de burada olması bizi daha da memnun etti. Böyle özel bir günü bizim için de özel kıldıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
(Anadolu Ajansı)

 

  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

 

 

 

Ankara 112 'ye İki Ödül...

ANKARA 112 ‘ YE İKİ ÖDÜL…

Sağlık Bakanlığı ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘3. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’ kapsamında Şube Müdürü ve Paramedik kategorisinde Ankara 112 Şube Müdürlüğü’nde görevli Dr. Mehmet Metin TUNCER ve Paramedik Cevat TÜREDİ, ödüle layık görüldü.

Şube Müdürü kategorisinde Dr. Mehmet Metin TUNCER, kullanılan 5 bin 397 Oyun 3 bin 326 oyu alarak Ankara’ya birincilik getirirken, Paramedik kategorisinde Ankara’yı temsil eden Cevat TÜREDİ ise, kullanılan 18 bin 354 oyun 8 bin 593 oy alarak birinci oldu.

Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. M.Erkan ÇİÇEK, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hasan ARSLANOĞLU başta olmak üzere İl Ambulans Servisi 112 Başhekim Yardımcıları tarafından tekrar tebrik edilip, başarılarının devam etmesi temennisinde bulunuldu.

Son olarak anı fotoğrafı çekilmiştir..

.

.

.

.

.